Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Kaya'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

99 yıl önce vatan toprağının dört bir yanında işgalci güçlere karşı tarihte eşine az rastlanır bir mücadele sergileyen kahraman halkın temsilcileri tarafından açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi aldığı kararlarla ulusal bütünlüğün korunmasına ve tam bağımsızlığa yön vermiştir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza bayram olarak armağan ettiği bu özel gün, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır. 23 Nisan’ın çocuklara bayram olarak armağan edilmesi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara olan sevgisinin ve duyduğu güvenin göstergesidir.

Bu anlamlı günde bizlere düşen görev çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının sevgi, güven ve huzur dolu bir dünyada yaşamalarını sağlamak olmalıdır.

Bu vesile ile şahsım ve Üniversitem adına tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanın bağımsızlığı uğruna can vermiş kahramanları şükran minnet ve rahmetle anarım.