Hemşirelik Haftası Kutlama Programı

Üniversitemiz Hatay Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü ve Öğrenci Hemşireler Derneği işbirliğiyle Ziraat Fakültesi Konferans Salonunda hemşirelik haftası kutlama programı düzenlendi.
 
Program, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Hatay Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sibel Sevinç, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhemşiresi, hastanede görev yapan hemşireler, Sağlık Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Uluslararası Hemşireler Birliği’nin 2019 teması “Herkes İçin Sağlıkta Hemşireler Öncü Bir Ses” çerçevesinde hazırlanan program, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Kaya ve Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Sibel Sevinç’in açılış konuşmalarıyla başladı.
 
Hemşirelik bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Emel Demir İngiltere Sağlık Sistemi, Dr. Öğr. Üyesi Canan Birimoğlu Okuyan ise Finlandiya Sağlık Sistemi hakkında bilgi verdi.
Öğrencilerin, farklı ülkelerin sağlık sistemi örneklerini içeren sunumu ile devam eden program, müzik dinletisiyle sona erdi.