Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Mezunu İş Adamlarından İftar Yemeği

Üniversitemiz Reyhanlı Meslek Yüksekokulu bahçesinde iftar yemeği düzenlendi. 270 öğrenci, 25 akademik ve idari personelin  katıldığı iftar programı, Üniversitemizden mezun iş adamları tarafından finanse edildi.

 

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yusuf Önlen bir konuşma yaptı: “Bu sıcak yaz gününde içimizi ısıtacak bir başka etkinlik daha var o da iftar programı. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Kıymetli öğrenci arkadaşlarım, bu güzel günlerde dua etmek çok önemlidir. Yanıbaşımızda bir ekmeğe muhtaç, yiyecek hiçbir şey bulamayan insanlar var.
Kendimiz için, kardeşlerimiz için ve memleketimiz için bu manevi değeri yüksek günlerde dua edelim inşallah. Hepinize afiyet olsun.”

 

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yusuf Önlen’in ardından Reyhanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Duruel de bir konuşma yaptı. Duruel konuşmasında, “Okulumuz tarafından düzenlenen bu iftar buluşmasının güzelliklere ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ramazan-ı Şerif'in, ülkemiz ve milletimiz için hayırlar getirmesini, yakın coğrafyamızda ve tüm dünyada barışa vesile olmasını temenni ediyorum.
Necip Fazıl, ‘Eğer tadını bilirseniz, ekmeği paylaşmak ekmekten daha lezzetlidir’ diyor. Bu mübarek günlerde paylaşmanın lezzetini duyanlara ne mutlu... Sosyal dengenin refah ve bolluk zamanında paylaşarak, darlık zamanında dayanışarak sağlanacağı hepimizin malumudur. Ülkemiz insanı bu anlamda son derece duyarlı ve cömerttir. Bencilliğin çirkinliğine karşı paylaşmanın asaletini tercih edenlere selam olsun!
Ülkemizin dört bir yanından hatta Suriye’den gelen öğrenci kardeşlerimizle birlikteyiz. Bu gönül sofrasının çok özel başka konukları da var. Rektör yardımcımız Prof. Yusuf Önlen ve iftarımızı finanse eden mezun iş adamlarımız; Gümrük Müşavirleri Hasan Aslan, Abdulkadir Şahin, Savaş Yaşar ve Sinan Bulut ile Eyüp Sönmez Beyefendiler aramızdalar. Bu mübarek günün iftar saatinde bizimle beraber oruç açarak bizleri şereflendirdiler. Bugün dünyanın en ihtiyacı olan, bir arada yaşama becerisi, bizim ülkemizde asırlarca tecrübe edilmiştir. Bu beceriyi soframızda, işyerimizde, sosyal organizasyonlarımızda sergileyerek toplumsal kutuplaşmayı tamamen ortadan kaldıracak adımlar atmalı, birliğin gücünü hissetmeliyiz. Hayırlısıyla bayrama erişmeyi, 30 günde bir yıla yetecek bir manevi birikime kavuşmayı temenni ediyorum. Hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.” ifadelerini kullandı. 

 

Yapılan konuşmaların ardından iftar programı, ikramlarla devam etti.