Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi Uluslararası Tasarım Haftasında Temsil Edildi

Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi 8-10 Mayıs 2019 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde dokuzuncusu düzenlenen Uluslararası Tasarım Haftası'na katıldı.
Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi'nden Doç. Dr. Mert Nezih Rifaioğlu, Dr. Öğr. Üyesi Semin Erkenez, Arş. Gör. Ahmed Emin Saka, Arş. Gör. Ceyhun Şekerci ve Mimarlık Bölümü 1. sınıf öğrencileri Uluslararası Tasarım Haftasına mimari tasarım atölye yürütücüsü olarak katıldılar.
Uluslararası ölçekte tanınmış mimar ve akademisyenlerin davet edildiği Tasarım Haftasına “ASSEMBLAGE” başlıklı mimari tasarım atölye çalışması ile katılan ekip, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Dekanlığının düzenlediği program dahilinde Tahran'da bulunan Next Office'in kurucu mimarı Alireza Taghaboni'nin ödüllü projelerinin sunumuna, Norm Architects'tin kurucu mimarları Prof. Dr. Ahmet Tercan (MSGSÜ) ve Esin Tercan'ın ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer'in moderatörlüğünde gerçekleşen mimarlık eğitimi ve profesyonel yeterlilikler ile ilgili söyleşisine, Baraka Mimarlığın kurucusu Abdurrahman Çekim ve GROTESK'in kurucusu Emre Özgüder'in ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven Arif Sargın'ın moderatörlüğünde gerçekleşen mimarlık kuram ve uygulamaları ile ilgili söyleşisine katıldılar.
Öğretim elemanlarımızın düzenlediği mimari tasarım atölye çalışması, yurt dışından ve yurt içinden farklı üniversitelerin ve Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Mimari tasarım atölyesi İngilizce ve Türkçe olarak yürütüldü ve öğrencilerimiz ve yabancı öğrenciler birlikte çalıştı. Atölyenin ürünleri Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimari Tasarım Stüdyoları Fuayesinde sergilendi. Etkinliğin son gününde katılımcılara sertifikaları takdim edildi.