YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç Tarafından Gönderilen Başarı Mektupları Öğrencilere Verildi

2016-2017 yılı üniversite giriş sınavlarında aldıkları puanlarla Üniversitemiz fakültelerine birincilikle yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanıp Başkan Prof. Dr. Yekta Saraç imzalı başarı mektupları verildi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, Üniversitemize göndermiş olduğu mektubun içeriğinde şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz. Üniversite eğitimi size mesleki bilginin yanında araştırmayı, ifade özgürlüğünü ve farklı fikirlere saygıyla yaklaşmayı da öğretecektir. Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye’nin geleceği sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücüyle Türkiye’nin kalkınma odağısınız. Ülkemiz ve milletimiz için vatanperver duygularla çok çalışmalısınız. 2023 hedeflerimize sizlerle ulaşacağız.”

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından Üniversitemize gönderilen başarı mektupları Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Kaya tarafından Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü öğrencisi Abdulvahap Demircan’a, Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi öğrencisi Ali Doğruel’e, İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi İrem Gümüş’e, Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Lokman Çakan’a, Mimarlık Fakültesi öğrencisi Uğur Güzelkokar’a, Veteriner Fakültesi öğrencisi Mazlum Erceylan’a, Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Orhan Oğuz’a ve Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği öğrencisi Salih Sırma’ya verildi.

Rektör Kaya başarı mektubu verilen öğrencilerimizden, üniversite hayatlarında aynı başarıyı beklediğini belirterek, gelecekte de ülkemizin ve milletimizin kalkınmasına katkıda bulunmalarını istedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.