FUTSAL’da Süper Lige Çıktık

Antalya Belek’te Düzenlenen Futbol Salon Turnuvasında MKÜ Birincilik Kupasıyla Döndü

Üniversitelerarası Spor Federasyonunun 10-15 Mart 2017 tarihlerinde Antalya Belek’te organize ettiği Üniversiteler Salon Futbolu 1. lig grup müsabakalarında Üniversitemiz başarılı maçlar sonucunda süper lige çıktı.

12 takımın 3 grupta mücadele ettiği turnuvada MKÜ Futsal takımı grubunu lider bitirerek birincilik kupasıyla döndü. MKÜ; turnuvada ODTÜ, Gazi Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi’nin yer aldığı grupta mücadele etti.

Türkiye genelinde 8 takımın mücadele edeceği süper ligde boy gösterecek olan Üniversitemiz FUTSAL takımı önümüzdeki yıl düzenlenecek olan turnuvaya da oldukça iddialı hazırlanıyor.

FUTSAL takımı oyuncularıyla kahvaltı organizasyonunda bir araya gelen Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kılınç, takım antrenörü Yrd. Doç. Dr. Mahmut Külle ve sporculara teşekkür ederek başarılarının devamını diledi ve birincilik kupasıyla poz verdi. Organizasyona Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mustafa Tiyekli, Şube Müdürü Hamdi Mirioğlu ve ilgili çalışanlar eşlik etti.