8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

Programa Hatay Valisi Mustafa Masatlı, il protokolü ile Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mehmet Turan, Prof. Dr. Ersin Can, Prof. Dr. Erhan Yengil, akademik ve idari personelimiz ile çok sayıda konuk katıldı.
Yapmış olduğu konuşmada kadınların hayatın her alanında çok büyük başarılar elde ettiğini ifade eden Hatay Valisi Mustafa Masatlı: ‘’Kadınlar, içinde bulundukları toplumu şekillendirirler. Kadınlarımız sevgi ve şefkatin kaynağı, sabır ve dayanıklılığın sembolüdür. Bu bakımdan kadınlarımız yaşamın anlamını temsil ederler. Kadınlarımız Türk Milletinin tarihinde anne, eş, evlat ve kardeş olarak hep hak ettiği konumda ailenin ve toplumun merkezinde olmuşlardır.’’ dedi.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Antakya Devlet Konservatuvarının müzik dinletisi icra edildi.
Programa katılan konuklar konserin ardından Atatürk Konferans Salonundan ayrılarak, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi içerisine kurdukları stantları ziyaret ederek gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi aldılar.