Veteriner Hekim Adayları Önlüklerini Giydi

Üniversitemiz Veteriner Fakültesi tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılında fakülteye kayıt yaptıran birinci sınıf öğrencileri için Önlük Giyme Töreni düzenlendi. 70 veteriner hekim adayı önlük giydi.
Veteriner Fakültesi Mehmet Akif Ersoy salonunda yapılan törene Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Sakin, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaca, Hatay Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yahya Hamurca, öğretim üyeleri ile öğrenciler ve aileler katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaca: “Sevgili öğrenciler mesleğinizi gurur ve güvenle yapmanız beş yıllık eğitim öğretim süresince verilen mesleki bilgileri özümsemeniz, sentezleyebilmeniz ve yorumlayabilmenize bağlıdır. Bunun için hem kendiniz hem aileniz hem de mesleki sorumluluğunuz gereği disiplin içerisinde öğrenme odaklı çalışmalısınız. Derslere devam ve aktif olarak katılımınız sizlerin motivasyonunuzu artıracak ve yeni bilgileri öğrenme isteğinizi yükseltecektir. “ dedi.
Hatay Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yahya Hamurcu ise: “ Her meslek mensuplarının omuzlarında yükselir. Mesleki ölçü ve kriterlerin her geçen gün arttığı günümüzde, çok çalışmalı, araştırmalı, okumalı ve bilgiyle donanmalısınız. Fakültenizin var olan imkanlarından maksimum düzeyde yararlanmak ve kendinizi geliştirmek için daha çok çalışmanız ve araştırmanız yapmanız gerekmektedir. Donanımlı bir şekilde fakültenizi bitirdikten sonrada çalışacağınız alan ile ilgili ayrıca kendinizi geliştirmelisiniz. Bilgi ve teknolojiyi iyi kullanabilen, mesleki alanlarda etkin bir veteriner hekim olarak yetişmelisiniz. “ dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Fakülteye dereceyle giren öğrencilere rozet ve kitap takdimini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Sakin yaptı.
70 veteriner hekim adayının önlük töreni sonrası Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fuat Odabaşıoğlu açılış dersini yaptı.