Öğretmenler Günü Programı

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi, Antakya Devlet Konservatuvarı, Sınıf Öğretmenliği ve Eğitim Araştırmaları Topluluğu, Özel Eğitim Öğrenci Topluluğu’nun işbirliği ile Atatürk Konferans Salonunda Öğretmenler Günü Programı programı düzenlendi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Turan, programın gerçekleşmesinde emeği bulunanlara teşekkürlerin iletti. Prof. Dr. Mehmet Turan’dan sonra kürsüye gelen Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nin ilk mezunlarından olan Ahmet Aksoy, “Öğretmenlik Mesleğinin Son 25 Yılı ve Öğretmen Adaylarına Tavsiyeler” isimli konuşmasını gerçekleştirdi.
Cumhuriyetimizin ilânından beri ülkemizin karşı karşıya olduğu terör eylemlerinin eğitime olan yansımasına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından sahnelenen “Şehit Öğretmenler Sunumu” salonda duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.
Sunumun ardından Öğr. Gör. Sezgin Şuna ve Öğr. Gör. Oytun Çetin’in önemli katkıları ile hazırlanan “Öğretmenler Günü Korosu” sahne aldı. Program, öğrenmede oyunun rolüne dikkat çekmek amacıyla yapılan “Eğlenerek Öğreniyoruz” etkinliği ile son buldu.