Doğadaki İnsan Üniversitemizde

Üniversitemiz Doğa Sporları Topluluğu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu işbirliğinde Doğa Bilimci, Eğitmen ve Televizyon Yapımcısı Serdar Kılıç’ın konuşmacı olarak katıldığı İnsan, Doğa ve Yaşam konulu konferans düzenlendi.
İlginin yoğun olduğu konferansa Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Okan Şener, fakülte dekanları, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.
Doğada soyu tükenen türün insan olduğunu söyleyen Kılıç: “İnsan tabiata aittir. Hiçkimse soyu tükenen türün insan olduğunu söylemiyor. İnsanoğlu toprak için yaratılmıştır. Yediğimiz, içtiğimiz, tükettiğimiz her şey topraktan geliyor. İnsanoğlu betonda, asfaltta büyüsün diye yaratılmadı.” dedi.
Doğada yaşadığı ilginç hikayeleri öğrenciler ve akademisyenlerle paylaşan Serdar Kılıç: “Medeniyetlerin içine girip araştırma yapıyoruz. Bugün ile geçmişi nasıl birbirine bağlayabiliriz, insanı tabiata nasıl bağlayabiliriz, insanı şu çağda tabiatla nasıl tekrar buluşturabiliriz diye çalışıyoruz. İnsanla tabiatı bağlayacak yeni bir model kurmamız gerekiyor. Bunu siz gençler kuracaksınız. Bizler de  fikir üreteceğiz, sizlerle paylaşacağız. Siz uygulayacak yaşa geleceksiniz, çocuklarınız da devam ettirecek. Bunun başka çaresi yok. Yaşayacağımız başka gezegen de yok, bu gezegeni korumanın da tek yolu onunla düzgün düzenli şekilde yaşamaktır.” dedi.
Konferansa katılan öğrenciler, büyük bir dikkat ve büyük beğeniyle dinledikleri Kılıç’a doğaya ilişkin merak ettiklerini sorma fırsatı yakaladılar.
Konferans, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Kaya’nın Serdar Kılıç’a plaket takdimi ile sona erdi.